مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1391


موسولینی بنیانگذار اولین حکومت فاشیستی در جهان و ایتالیا بود ؛ حکومتی نژاد پرستانه که در خفا به سرکوب مخالفان خود و سیاست ها و خفقان اجتماعی و تجاوز حقوقی به دیگر کشور ها می پرداخت و در تاریخ لکه ننگینی برای ایتالیا به وجود آورد.

موسولینی به هیچ وجه قدرت نظامی هیتلر را نداشت و به خاطر همین خیلی زود تر از پا در آمد ولی با ورود متفقین به سیسسل و در حالی که همه به فکر پایان موسولینی و مرگ او بودند به کمک نیروی هوایی آلمان نازی توانست خود را نجات دهد و بعد از این اتفاق هیتلر دوباره به او دستور داد به ایتالیا برگردد و به کمک نیروهای آلمان نازی و ایتالیایی در آنجا رهبری کند . او به ایتالیا برگشت ولی سیاست های او شکست خود و به هیچ موفقیتی دست پسدا نکرد .

در آخر وقتی به همراه نامزدش در یکی از مزارع در حال فرار به سمت آلمان بود به دست پارتیزان ها افتاد . پارتیزان ها هم آنجا دادگاه صحرایی تشکیل دادند و بلا فاصله او را تیر باران کردند و جالب این که قبل از تیر باران او یک نفر با سرعت به سمت او دوید و او را با ضربات چاقو زد !! اما این پایان ماجرا نبود و بعد از اعدام همه بر سر او ریختند و آن قدر به جنازه اش لگد زدند که جنازه  او متلاشی شد . ولی کار آن ها با جسد موسولینی تمام نشده بود . آنها جسد را به میلان آوردند و با قلاب هایی که مخصوص آویخت دام در قصابی ها هست او را از سقف یک پمپ بنزین آویزان کردند و مردم با سنگ حسابی از خجالت او و کار هایی که انجام داده بود در آمدند !


طبقه بندی: شخصیت های نظامی، 
برچسب ها: موسولینی، سرانجام موسولینی، فاشیست، هیتلر،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه