JF_17_Thunder Pakistan

پاکستان  در نمایشگاه هوا و فضا بورژه (‌فرانسه) نخستین قرارداد فروش هواپیمای جنگی خود   "جی اف-۱۷ ثاندر" را امضا کرد.
پاکستان  در نمایشگاه هوا و فضا بورژه (‌فرانسه) نخستین قرارداد فروش هواپیمای جنگی خود   "جی اف-۱۷ ثاندر" را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد، یک مقام پاکستانی از امضای قرارداد جت جی اف - 17 تندر JF-17 Thunder خبر داد اما به تعداد هواپیماها و اسم خریدار اشاره نکرد.پیش از این در گزارش برخی رسانه ها عنوان شده بود که قرار است عراق یکی از مشتریان جنگنده های پاکستانی باشد.

آخرین مدل این هواپیمای ساخت داخل که پاکستان آن را با همکاری چین، متحد نزدیک خود می سازد یک هواپیمای سبک و چند کاربردی است و می تواند با دو برابر سرعت صوت و در ارتفاع 55 هزار پا پرواز کند.

مقام نظامی پاکستانی که در نمایشگاه بورژه حضور دارد در گفتگو با خبرگزاری فرانسه از نهایی شدن قرارداد فروش این هواپیما خبر داد اما از دادن اطلاعات بیشتر خودداری کرد.

در همین حال یک پایگاه اینترنتی به نقل از خالد محمود یک افسر بلند پایه دیگر خریدار این هواپیما را یک کشور آسیایی معرفی کرد و از تحویل آن در سال 2017 خبر داد.

کارشناسان نقطه قوت این هواپیما را در قیمت آن جستجو می کنند چون در مقایسه با 16 تا 18 میلیون دلار برای یک اف 16 ساخت آمریکا خیلی ارزان تر است.

هم اکنون ارتش پاکستان حدود 60 فروند از این جنگنده را در اختیار دارد و قرار است حدود یکصد فروند دیگر نیز تا سال 2018 تولید و در اختیار نیروی هوایی ارتش قرار گیرد.

سهم کشور پاکستان در ساخت بدنه این جت جنگنده 58 درصد و سهم چین 42 درصد است. موتور این جت از نوع Klimov RD-93 ساخت روسیه می باشد که در نسل قبلی جنگنده های روسی از جمله میگ-21 و میگ-27 مورد استفاده قرار می‌گرفت.

طبقه بندی: اخبار، 
ارسال توسط پژمان پژمان
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه
iner.start();