تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - ناو کلاس ژپارد


مرتبه
تاریخ : سه شنبه 5 شهریور 1392
http://uploadtak.com/images/d7521_25795.jpg
روژه ۱۱۶۶۱ کلاس ژپارد کلاسی ازناو سبک روسی است که در کارخانه کشتیسازی زلندولسک تاتارستان طراحی و تولید شدهاند. اولین ناوچه از این کلاس در سال ۱۹۹۳ به آب انداخته شد و در سال ۱۹۹۵ تقریبا تکمیل شده بود اما ادامه پروژه به دلیل کاهش بودجه معلق شد. نهایتا این کشتی که با نام تاتارستان شناخته میشد در سال ۲۰۰۲ به خدمت نیروی دریایی روسیه در آمد. کشتی دوم این کلاس با نام داغستان (نام سابق آلیاتروس) هم که ساخت آن از سال ۱۹۹۳ آغاز شده بود در سال ۲۰۱۱ به آب انداخته شده و وارد نیروی دریایی روسیه شد. در سال ۲۰۰۶ ویتنام قراردادی را برای خرید دو فروند از این ناوها با روسیه امضا کرد. این دو ناوچه در سال ۲۰۱۱ وارد نیروی دریایی ویتنام شدند.
http://uploadtak.com/images/e8739_images.jpg
ناوهای کلاس ژپارد در اصل برای بازار صادراتی طراحی شده و در پنج مدل عرضه شدهاند. این کشتیها بدنه فولادی دارند و سازه فوقانی از آلیاژ آلومینیوم و [[منیزیم] ساخته شدهاست. حداکثر بارگیری مدلهای مختلف آنها ۱۹۰۰ تا ۲۱۰۰ تن و طول آنها ۱۰۲ متر است. ۱۰۳ نفر پرسنل دارند و یک هلیکوپتر دریایی کاموف-۲۸ یا کاموف-۳۱ را حمل میکنند. نیروی محرکه آنها با استفاده از ترکیبی از موتور دیزلی و موتور توربین گاز به دست میآید. حداکثر سرعت آنها ۲۸ گره دریایی و برد عملیاتی آنها ۵۰۰۰ مایل دریایی (۹ هزار کیلومتر) با سرعت ۱۰ گره دریایی است. سلاح آنها شامل هشت لانچر موشکهای ضد کشتی Kh-35/SS-N-25، یک سامانه موشکی سطح به هوای Osa-M با دو لانچر و بیست موشک، دو لانچر دو تایی اژدرهای کالیبر ۵۳۳ میلیمتری، یک توپ دریایی ۷۶ میلیمتری AK-176M با نواخت تیر ۱۲۰ در دقیقه و برد مفید ۱۰ کیلومتر، و دو توپ ۶ لول ۳۰ میلیمتری دفاع نزدیک AK-630 میشود.
http://uploadtak.com/images/d7521_25795.jpg
دو شماره 691 و693 دو شماره فعال ژپارد در دریایی خزر
توپخانه
۱ × توپ ۷۶ میلیمتری AK-176M
۲ × اژدر دوتایی ۵۳۳ میلیمتری
http://uploadtak.com/images/j7712_WNRussian_360_ak176_.jpg
سیستم موشکی
۸ ×موشک ضد کشتیKh-35/SS-N-25 Uran
http://uploadtak.com/images/e549_kh35.jpg
توپخانه ضدهوایی
دو توپ ۶ لول ۳۰ میلیمتری دفاع نزدیک AK-630
http://uploadtak.com/images/d4939_WNRussian_30mm54_ak6.jpg
موشک دفاع هوایی
سامانه موشکی سطحبههوای Osa-M با دو لانچر و بیست موشک
http://uploadtak.com/images/h7798_ivan7.jpg

هواگردهای قابل حمل
1 × بالگرد دریایی کاموف-۲۸ یا کاموف-۳۱


طبقه بندی: ناوجنگی وناوشکن و ناوچه، 
برچسب ها: ناو کلاس ژپارد، کشتی، کشتی جنگی، ناو، ناو شکن، ژپارد، ناو سبک روسی، نیروی دریایی روسیه، هلیکوپتر دریایی کاموف-۲۸، کاموف-۳۱، موشکهای ضد کشتی Kh-35/SS-N-25، سامانه موشکی سطح به هوای Osa-M، توپ دریایی ۷۶ میلیمتری AK-176M، توپ ۶ لول ۳۰ میلیمتری دفاع نزدیک AK-630، سیستم موشکی، موشک ضد کشتی، موشک دفاع هوایی، وشک ضد کشتیKh-35/SS-N-25 Uran، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه