تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - سلاح بولباب SVU دراگانوف


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 مرداد 1392

SVU-AS - OTs-03AS


http://uploadtak.com/images/m544_svu_as2.jpg

در دهه 1970 سر طراح بوندارف بر پایه طرح اسلحه تك تیرانداز SVD ،نمونه  SVU را برای نیروهای چترباز تكمیل كرد، اما این اسلحه نتوانست تا سال 1991 عملیاتی شود و در این سال بود كه به وزارت كشور شوروی سابق ارائه شد. اما مشتریان این وزارت خانه ، الزامات جدید را مطرح كردندكه یكی از آنها امكان شلیك خودكار بود. آنها به دنبال چیزی در حد یك سلاح هجومی تك تیرانداز بودند و نمونه جدید به همین دلیل SVU-AS (سلاح تك تیرانداز كوتاه شده خودكار با یك دو پایه ) نام گرفت.

http://uploadtak.com/images/q6364_svua_1.jpg
 اسلحه جدید بر پایه طرح خشاب عقب تكمیل گردید و لوله آن تا 100 میلیمتر كاهش یافت.خزانه گاز نیز به سمت عقب اسلحه منتقل شد.برای كاهش لگد ، از یك صفحه فنردار ، محل قرارگیری شانه و شعله پوش سه محفظه ای استفاده شد كه سهم عمده ای در كاهش فشار ، صدا و وزن داشتند .

http://uploadtak.com/images/a165_svua_2.jpg
 خط ارتباطی ماشه و مكانیزم شلیك از طریق یك میله نصب شده در سمت چپ دیواره بدنه عمل می كند . شلیك خودكار بدلیل افزایش طول حركت گلنگدن ، ممكن شد و در این حالت ، چخماق از اهرم ماشه جدا نمی شود و شلیك بعدی از طریق رها شدن خودكار طرح نگهدارنده ، پس از قفل شدن مركز لوله ، انجام خواهد شد . برگه ناظم آتش طول حركت ماشه را محدود می كند . سایت هدفگیری ( كه تا 1300 متر علامت گذاری شده است ) از نوع دیوپتری می باشد و سایت هدفگیری جلویی نیز روی بدنه اسلحه محكم شده اند . سایت اپتیكی استاندارد نیز بر روی اسلحه نصب شده است ، در حالیكه امكان نصب سایتهای هدفگیری لیزری و دیگر سایتهای هدفگیری شبانه نیز وجود دارد . قبضه اسلحه در نزدیكی مركز ثقل آن قرار گرفته است .حافظ ماشه تا حدی گسترده شده است كه شلیك با دستكش هم ممكن شود. دو پایه لولا شده این اسلحه و زاویه نصب آن ، امكان چرخش گسترده تر و بیشتر اسلحه را فراهم می آورد.


نحوه الگوی توزیع گلوله ها به گونه ای است كه الزامات تعیین شده برای دقت در برد كوتاه را برآورده می نماید ، قطر دایره توزیع گلوله ها در برد 50 متری 8 سانتی متر است .


http://uploadtak.com/images/b889_svua_3.jpg
مختصات فنی سلاح تك تیر انداز كوتاه SVU-AS (OTS-03AS)


كالیبر : 62/7 میلیمتر
مهمات مصرفی : 62/7  × 54 R
وزن اسلحه با خشاب و دوربین : 5/5 كیلوگرم
طول اسلحه :  900 میلیمتر
طول لوله : 520 میلیمتر
سرعت دهانه : 800 متر بر ثانیه
نرخ آتش :  650 تیر در دقیقه
برد هدفگیری در برابر انسان : تا 800 متر
ظرفیت خشاب : 10 تیرطبقه بندی: تسلیحات انفرادی، 
برچسب ها: سلاح بولباب SVU دراگانوف، قناصه، دراگانوف، اس وی یو، نفنگ تک تیر انداز، SVU، اسلحه تك تیرانداز SVD، SVU-AS - OTs-03AS، : 62/7 میلیمتر، شوروی، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه