تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - روسیه دومین صادر کننده اسلحه در جهان


مرتبه
تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1392
http://uploadtak.com/images/v2495_4kollaj_21166238.jpg

در گزارش انستیتوی دولتی مطالعه مسائل جهان استکهلم آمده است که روسیه پس از آمریکا از نظر حجم صادرات تسلیحات در جای دوم قرار دارد. این گزارش در مسکو معرفی شد. کارشناسان رشد بازار و تشدید رقابت را پیش بینی می کنند.

الجزیره، ونزوئلا، ویتنام، هند و همچنین چین خریداران عمده تسلیحات روسی هستند. به گفته کارشناسان تقاضا برای هواپیماهای نظامی، از جمله جنگنده های ساخت روسیه زیاد است. سفارشات زیادی برای دریافت تکنیک آلات زمینی دریافت می شوند. ویتنام و هند سفارش دهندگان بزرگ در تسلیحات دریایی هستند. آلمان، فرانسه و بریتانیا دیگر فروشندگان تسلیحات رقبای اصلی روسیه در بازار تسلیحات می باشند.

کنستانتین ماکینکو معاون مدیرکل مرکز آنالیز استراتژی و تکنولوژی روسیه در اینباره گفت: نه فقط این کشورها ، بلکه اوکراین و بلاروس نیز تا کنون رقبای جدی روسیه در این رشته باقی می مانند. ما تا این اواخر با آمریکایی ها از این نظر با تلاقی منافع روبرو نبودیم ، اما در دو سال اخیر آمریکایی ها به دستاوردهای جدی در بازار هند رسیدند که بطور سنتی به روسیه تعلق داشت. در آینده باید بطور جدی متوجه چین بود- امکانات صنعتی و علمی آن افزایش می یابد. احتمال آن می رود که چین در آینده رقیب جدی برای روسیه شود.

حجم جهانی تجارت اسلحه افزایش می یابد. به ارزیابی انستیتوی مطالعه مسائل جهان استکهلم ، طی سالهای 2011-2007 میلادی در مقایسه با پنج سال قبل از آن حجم فروش تقریباً یک چهارم افزایش داشته است. صنایع دفاعی روسیه نیز سال بسال فروش خود را بیشتر می کند. در سالهای نزدیک صنایع دفاعی روسیه موضع خود را در بازار حفظ خواهد کرد.

ولادیمیر شواریوف معاون رئیس مرکز آنالیز تجارت جهانی اسلحه در اینباره گفت: سفارشات موجود کنونی نشاندهنده آن است که روسیه می تواند حداقل آهنگ موجود را حفظ کند. در سال گذشته بیش از 15 میلیارد دلار تسلیحات فروخته شد. بر طبق سفارشات کنونی بدون حساب سفارشات جدید سه –چهار سال می توان در چنین سطحی کار کرد.

بر طبق اعلامیه « روس ابرون اکسپورت» روسیه اکنون در مذاکرات و مناقصه های مختلف تحویل تسلیحات به مبلغ کل تا 80 میلیارد دلار شرکت دارد. اوضاع در جهان چنان است که تقاضای تکنیک آلات نظامی افزایش خواهد یافت. حتی مناطق نسبتاً آرام مانند آمریکای لاتین ، تسلیحات بحد کافی زیادی وارد می کنند. در جایی که اوضاع متشنج است منظور خاور نزدیک و آفریقای شمالی و جنوب – شرق آسیا – خرید تسلیحات افزایش خواهد یافت.صدای روسیه

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: روسیه دومین صادر کننده اسلحه در جهان، روسیه، کشورهای صادر کننده سلاح، الجزیره، ونزوئلا، ویتنام، هند، چین، تسلیحات روسی، هواپیماهای نظامی، جنگنده، آلمان، فرانسه و بریتانیا، اوکراین، بلاروس، صنایع دفاعی روسیه، جنگ افرار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه