مرتبه
تاریخ : یکشنبه 13 مرداد 1392
http://www.uploadtak.com/images/d4613_SGP_Guided_Flight_Te.jpgسیستم های BAE و شرکت United Technologies اخیرا تست پرواز هدایت شده موفقیت آمیز پرتابه هدایت شونده استاندارد چند منظوره (MS-SGP) را در محدوده آزمایشی شن های سفید (White Sands) در ایالت نیومکزیکو انجام دادند. در این آزمایش  MS-SGP با استفاده از سیستم توپخانه دریایی 5 اینچی/کالیبر 62 مدل Mk 45 Mod 4 شلیک شد که تمامی اهداف پرواز هدایت شده آن به گفته مسئولین تست حاصل شده است. تست پرواز هدایت شده در حد نهایی خود شامل آزمایش بیش از 100 زیر سیستم (subsystem) از پرتابه بود که قابلیت های تاکتیکی در بردی 38 کیلومتری را به اثبات رساند. حداکثر برد MS-SGP نزدیک به 100 کیلومتر و دقت آن کمتر از پنج متر است. این پرتابه ، قابلیت های توپخانه ای ارتش امریکا ، سپاه تفنگداران دریایی و همچنین سیستم های توپخانه ای Mk 45 نیروی دریایی را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.صنایع سیستم های BAE پیش از این نیز نسبت به طراحی و ساخت پرتابه های هدایت شونده اقدام کرده است و با طراحی این نوع از تسلیحات بیگانه نیست. BAE کار بر روی گلوله توپخانه 155 میلیمتری بسیار موفق و درعین حال گران قیمت Excalibur را از اوایل دهه 90 میلادی آغاز کرد و هم اکنون تجربیات آن را در پرتابه جدید به کار بسته است.


http://www.uploadtak.com/images/j6227_temp_file_USMunition.jpg

پرتابه MS-SGP


لازم به ذکر است که گلوله Excalibur با برد 40 کیلومتر از قابلیت هدایت با سیستم موقعیت یابی جهانی GPS برخوردار است و دقتی در حدود پنج متر دارد. پرتابه هدایت شونده استاندارد چند منظوره  ، راه حلی  برای نیاز به اجرای آتش تاکتیکی بر روی اهداف متحرک یا ثابت در ارتش آمریکا یا متحدین آن با کسری از هزینه های جایگزین های مطرح فعلی است. کریس هیوز نائب رئیس و  مدیر کل بخش سیستم های تسلیحاتی BAE چندی پیش در مصاحبه ای مطبوعاتی گفت : " در حال حاضر ایالات متحده و متحدان آن از راه حل هایی به مراتب گران قیمت برای  پشتیبانی آتش و مقابله با اهداف تاکتیکی استفاده میکنند در حالی که پرتابه جدید ، گزینه ای مقرون به صرفه ، دوربرد و دقیق را ارائه میکند که به افزایش قابلیت پشتیبانی آتش کمک شایانی خواهد کرد". لازم به ذکر است که  تست MS-SGP با استفاده از هویتزر M777 برای اواخر این تابستان برنامه ریزی شده است.


طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: تست موفقیت آمیز پرتابه MS-SGP، سیستم های BAE، United Technologies، MS-SGP، White Sands، سیستم توپخانه دریایی، Mk 45 Mod 4، سپاه تفنگداران دریایی، پرتابه MS-SGP، گلوله Excalibur، هویتزر M777، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه