تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - شروع به ساخت سومین زیردریایی کلاس Yasen روسیه


مرتبه
تاریخ : یکشنبه 13 مرداد 1392

http://www.uploadtak.com/images/z121_169276098.jpgبه گفته دفتر مهندسی زیردریایی (submarine’s engineering bureau) ، زیردریایی های کلاس yasen که حاصل آخرین پروژه ساخت زیردریایی تهاجمی اتمی روسیه تحت نام پروژه 885M هستند به سونارهایی مجهز خواهند شد که امکان کشف شناور های دشمن در وهله اول را ممکن میسازند. گفتی است که شروع روند ساخت زیردریایی نووسیبیرسک (kNovosibirs) سومین زیردریایی از مجموع هشت زیردریایی کلاس Yasen (با کلاس بندی ناتو : کلاس Graney) در روز جمعه (گذشته) در صنایع کشتی سازی Sevmash واقع در دریایی سفید آغاز شد. طراح این شناور شرکت دفتر مهندسی دریایی Malakhit  پیش از اجرای مراسم اغاز ساخت زیردریایی نووسیبیرسک اعلام کرد که زیردریایی های جدید Yasen-M از طراحی پیشرفته ای برخوردار خواهند بود که قابلیت کشف شناور های دشمن توسط آن ها را بهبود بخشیده و به مراتب سریعتر از سرعت کشف زیردریایی های پیش از خود خواهد ساخت.


http://www.uploadtak.com/images/d3877_159444013.jpg


به گفته طراح ، قوس جلویی بدنه این کلاس از زیردریایی ها با ویژگی آکوستیکی پاک طراحی شده است و بدین منظور صرفا سونار در آن قرار گرفته و بخش پرتابگرهای اژدر به قسمت دیگری از بدنه منتقل شده است. همچنین به منظور کاهش نویز و افزایش قابلیت پنهانکاری ، منبع قدرت و سیستم دفاع اکوستیکی جدیدی نیز برای زیردریایی توسعه داده شده است. زیر دریایی های کلاس Yasen علاوه بر اژدر با سیستم های موشکی چند منظوره شامل پرتابگر های عمودی برای موشک های کروز مجهز خواهند شد و به گفته شرکت Malakhit هر دو نوع  تیوب پرتاب موشک و اژدر در نظر گرفته شده برای زیردریایی امکان به کارگیری برای طیف مختلفی از تسلیحات بدون نیاز به دوباره تجهیز زیردریایی را دارند. لازم به ذکر است که کشتی سازی Sevmash تحویل زیردریایی Severodvinsk ، اولین نمونه از کلاس زیردریایی های تهاجمی اتمی کلاس Yasen را تا پایان سال 2013 برنامه ریزی کرده است. روند ساخت دومین نمونه از این کلاس تحت نام Kazan نیز از سال 2009 در کشتی سازی Sevmash در Severodvinsk  آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

اینفوگرافی Severodvinsk

http://www.uploadtak.com/images/v61_159255294.jpg

طبقه بندی: اخبار،  زیردریایی، 
برچسب ها: شروع به ساخت سومین زیردریایی کلاس Yasen روسیه، روسیه، زیر دریایی، submarine’s engineering bureau، زیردریایی های کلاس yasen، زیردریایی تهاجمی اتمی، پروژه 885M، زیردریایی نووسیبیرسک، kNovosibirs، Graney، زیردریایی های جدید Yasen-M، اژدر، سیستم دفاع اکوستیکی، سیستم های موشکی چند منظوره، موشک های کروز، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه