تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - نفربر بدون سرنشین Krymsk


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1392
http://www.uploadtak.com/images/q7649_02_zaxod_480x0_q905B.jpg


Krymsk نامی است که بر نفربر بدون سرنشین جدید مبتنی بر شاسی قدرتمند BTR-90 گذاشته شده است. نفربر Krymsk ساخت شرکت نظامی-صنعتی روسیه است که مشخصه ای متمایز کننده آن کنترل بصورت از راه دور ، موتور هیبریدی و باتری های ذخیره ی انرژی با ظرفیت بالا میباشد که آنرا در کلاس خودروهای زمینی بدون سرنشین (UGV) قرار میدهد، سازندگان این نفربر امیدوارند با توسعه ی الگوریتم های هوش مصنوعی و کنترل اتوماتیک، Krymsk را تبدیل به یک پلتفرم روبوتیکی کنند.

این نفربر مجهز به یک موتور هیبریدی سری است که ترکیب موتور احتراق داخلی مدل 04-10.JAMZ-650 با قدرت 360 اسب بخار (معادل 1.5 برابر کمتر از قدرت موتور نفربر اصلی BTR-90) و یک موتور الکتریکی که از باتری های  است. موتور با استفاده از رله های القایی کنترل میگردد و هماهنگی الکتریکی بین اجزای موتور ، امکان انتخاب بهترین حالت کاری برای عمر بهینه ی موتور را فراهم میکند. همچنین استارتر موتور توسط سیستم کنترل الکتریکی متشکل از سنسور تشخیص موقعیت روتور بصورت مداوم نظارت میگردد.

http://www.uploadtak.com/images/y362_650mazlevz5B15D.jpg

موتور احتراق داخلی JAMZ-650

سیستم تعلیق نفربر بصورت الکتریکی و متشکل از یک سیستم کنترل توزیع شده مبتنی بر میکروپروسسور محصول شرکت NPF Vector ، مبدل های انرژی و 8 موتور کششی (برای فراهم کردن گشتاور اولیه ی خودرو) با چرخ دنده های کاهش دهنده طراحی شده توسط تیم علمی HPE MEI است. سیستم کنترل توزیع شده وظیفه ی کنترل مستقیم گشتاور موتور و مکانیزم های حفاظتی از جمله ABS ، PBS ، Cruise Control و ESP (کنترل پارامترهای تک تک چرخ ها)

http://uploadtak.com/images/m3916_hybrid.jpg

ساختار موتورهای هیبریدی سری

در تست های میدانی انجام شده روی این خودرو توسط وزارت دفاع روسیه در زمین های فرودگاه کوبینکا در اواسط ماه جولای که اطلاعات آن بتازگی در اختیار عموم قرار گرفته است ، عملکرد سیستم پیشرانه ی این نفربر، برخلاف توان کلی کمتر نسبت به موتور اصلی BRT-90 ، بالاتر ارزیابی شده است. طبق اطلاعات اعلام شده توسط سخنگوی شرکت نظامی-صنعتی روسیه، نمونه ی تست شده ی این نفربر با وزن 22 تن روی سطح آسفالت موفق به رسیدن به سرعت 80 کیلومتر بر ساعت طی 33 ثانیه و دستیابی به سرعت حداکثری 97 کیلومتر بر ساعت شد.

http://uploadtak.com/images/u8291_0_krymskzaxod_480x0_.jpgتست های میدانی نفربر Krymsk

در ادامه ی این تستها ، نفربر Krymsk موفق به عبور از خندق با پهنای 2 متر، موانع عمودی با ارتفاع نیم متر ، عبور از سطح شیبدار با زاویه ی 30 درجه و عبور از سطح شیبدار با زاویه ی 15 درجه هنگام بکسل کردن یک نفربر BTR-80 گردیده است. سرعت این نفربر در طی تستها روی سطح ناهموار 48 کیلومتر بر ساعت ثبت گردیده است. برد عملیاتی این نفربر ، در سرعت ثابت 40 کیلومتر بر ساعت، معادل 940 کیلومتر میباشد که این رقم با حجم سوخت برابر با BTR-90 بدست آمده .

سیستم کنترل این خودرو (CICS) شامل نمونه برداری ترافیک اطراف نفربر ، سیستم عیب یابی سامانه های الکترونیکی و الکتریکی نفربر و حفاظت تجهیزات الکتریکی میباشد.

http://www.uploadtak.com/images/w9268_0_a99a4_2252d7a3_L5B.jpg
http://www.uploadtak.com/images/t678_1824912465B15D.jpg


نکته ی جالب دیگر درباره ی این نفربر ، استفاده از موتور الکتریکی با توان 300 کیلووات و واحدهای ذخیره ی انرژی الکتریکی لیتیومی بعنوان یک منبع انرژی آلترناتیو برای نفربر است. این واحدها شامل خازن های الکتروشیمیایی ساخت شرکت Elton است ، طبق وبسایت شرکت سازنده، خازن های الکتروشیمیایی دارای تراکم توان 6 کیلووات بر لیتر، تراکم انرژی 13 Wh/L ، عمر بیش از 1 میلیون سیکل شارژ و دشارژ ، قابلیت کار در گستره ی دمایی 50- تا 70+ درجه سانتیگراد، خود دشارژ پایین و ایمنی بالا ، مقاوم در برابر اضافه ولتاژ و شارژ بدون شکست توصیف شده است.

http://www.uploadtak.com/images/p2722_25D1258025D025B825D1.jpg
باتری های الکتروشیمیایی شرکت Elton

نفربر Krymsk میتواند در هنگام نیاز به قدرت بالاتر، از موتور الکتریکی خود بصورت موازی با موتور احتراق داخلی استفاده کند و یا در صورت نیاز در عملیات های مخفی، با سوییچ روی موتور الکتریکی، حرکت خود را در سکوت انجام دهد که البته این مسافت بدلیل محدودیت در ظرفیت باتری های موتور، نسبتا کم است اما با تجهیز خودرو به باتری های ظرفیت بالاتر، برد آن 10 برابر افزایش خواهد داشت. باتری های لیتیومی که منبع انرژی موتور الکتریکی این خودرو هستند در هنگام حرکت با موتور دیزلی یا ترمز کردن نفربر شارژ میگردند.

کاربرد مهمتر این سیستم الکتریکی احتمالا در دیدگاه سازندگان این UGV در بکارگیری سلاح های نسل بعد با منبع الکتریکی روی این نفربر است. با توجه به توان تحویلی 300 کیلوواتی منبع تغذیه ی الکتریکی خودرو، سلاح های الکتریکی همچون ریل گان و لیزرها از همین حالا نگرانی برای تامین انرژی الکتریکی خود روی این نفربر نخواهند داشت.

منابع :
http://www.rianovost...ed-Vehicle.html
http://rosinform.ru/...ransportera_01/
http://lenta.ru/news...3/07/30/krymsk/
http://www.army-guid...ticle_2491.html
http://www.arms-expo...0054049056.html
http://www.elton-cap.ru/products/

گرد آورنده و مترجم : Cheka
تمام حقوق مطلب متعلق به میلیتاری است و انتشار آن با ذکر نام میلیتاری و گردآورنده بلامانع است


طبقه بندی: خودروهای زرهی وغیرزرهی و پل زن ومین کوب و بارکش، 
برچسب ها: نفربر بدون سرنشین Krymsk، Krymsk، نفربر، نفربرزرهی، نفربر بدون سرنشین، BTR-90، نفربر Krymsk، خودروهای زمینی بدون سرنشین، UGV، JAMZ-650، NPF Vector، ریل گان و لیزرها، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه