مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 تیر 1392
http://jalalfalahi.persiangig.com/1-4-92/13719704601.jpg
ناو هواپیما بر (George H. W. Bush (CVN 77  در تاریخ 6 ژوئن با اعلام ازمایش سیستم ضد اژدر SSTD به عنوان اولین ناو هواپیما بر مجهز به سیستم ضد اژدر به جهان معرفی شد.
  
سیستم ضد اژدر SSTD در واقع تر کیبی از دو سیستم دیگر است. اول سیستم هشدار که قابلیت شناسایی پسیو اژدر ها راداراست و علاوه بر اینکه می تواند آنها را پیدا کند قادر به طبقه بندی و رهگیری اژدرها نیز هست
  
دوم سیستم شلیک ضد اژدر است که قابلیت برخورد فیزیکی را برای SSTD فراهم میکند این قسمت شامل یک اژدر کوچک است که به منظور برخورد متقابل شلیک خواهد شد.این قسمت توسط دانشگاه پنسیلوانیا در حال توسعه می باشد.
  
این سامانه در تاریخ 15-19 مه سال جاری به مدت 4 روز در دریا مورد آزمایش قرار گرفت. در این آزمایش 7 فروند اژدر به تعقیب ناو هواپیمابر بوش پرداختند و متقابلاً 7 فروند ضد اژدر نیز اژدرها را مورد رهگیری و تعقیب قرار دادند. طراحان این سیستم این آزمایشها را موفقیت آمیز توصیف نمودند.
  
سیستم SSTD  در چندین مورد در زمره اولین ها قرار میگیرد ؛ اولین سیستم هشدار و رهگیری تهدیدات اژدر مهاجم برای یک ناو هواپیمابر ،اولین سیستم دارای قابلیت شناسایی خودکار و هدف قرار دادن خودکار برای اژدری که از یک شناور رها شده است، اولین سیستم شلیک ضد اژدر در یک ناوهواپیما بر .
  
نیروی در یایی امریکا قصد دارد تا سال 2035 تمام ناوهای هواپیما بر خود را به این سیستم ضد اژدر مجهز نماید.


مترجم: marshal1987

منبع: http://www.defenceta... ... hed-48053/


طبقه بندی: اخبار،  ناو هواپیمابر و بالگردبر، 
برچسب ها: اولین ناو ضد اژدر جهان!، ناو، اژدر، ناو صد اژدر، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com، CVN 77، سیستم ضد اژدر SSTD، نیروی در یایی امریکا، سیستم شلیک ضد اژدر، اولین ناو هواپیما بر مجهز به سیستم ضد اژدر، (George H. W. Bush (CVN 77، ناو هواپیما بر،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟







نظر سنجی2
خبرنامه