http://jalalfalahi.persiangig.com/23-3-92/1-Terrier-armoured-vehicle-e1370618255916.jpg

شرکت انگلیسی Royal Engineers که تا چندی پیش بیشتر برای ساخت ماشین های سنگین راه سازی همچون لودر و بولدوزر با برند JCB مشهور بود، اکنون یک اسباب بازی تازه عرضه کرده است. این ابزار Terrier نام دارد. یک تانک/بولدوزر مسلح با قابلیت کنترل از راه دور که با سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت از روی هر مانعی رد می شود. سرگرمی جالبی است! و البته با یک کارکرد ویژه: پاکسازی مسیر.

با بیل غول پیکر بولدوزر در جلو، این اسباب بازی آهنی می تواند هر مانعی را در مسیر جاده از سر راه برداشته و حتی در جاهایی که جاده ای نیست، اقدام به راه سازی کند. بخش الحاقی سیستم پاکسازی مین Python هم به این تانک عظیم الجثه امکان داده تا با میادین مین دشمن، نبرد و بازی عادلانه ای داشته باشد.

علاوه بر همه اینها، زره مستحکم در برابر حملات میکروبی، شیمیایی و هسته ای، نارنجک های دودزا و تیربار بلژیکی 7.62 میلیمتری، به این تانک اجازه می دهد در میانه میدان جنگی خونین هم، تمام وظایف محوله را به خوبی انجام دهد.

اگرچه بولدوزر مسلح محصولی تازه در مجموعه ابزارهای جنگی نیست، اما قابلیتی که Terrier را منحصر به فرد ساخته امکان کنترل از راه دور آن است. این ماشین جنگی با بیل جلو، بازوی مکانیکی خاکبرداری و سلاح های خوفناکش از فاصله یک کیلومتری قابل استفاده و کنترل کامل است. جالب اینکه کنترل هم توسط ابزاری شبیه به دسته های بازی ایکس باکس ۳۶۰ انجام می شود. این قابلیت باعث می شود بدون اینکه خدمه این تانک عظیم به خطر بیفتند، آن را در مناطق بسیار خطرناک مانند میدان مین هم به کار گرفت.

اولین مشتری این تانک/بولدوزرها وزارت دفاع آمریکا است که ۶۰ عدد از آنها را با قیمت ۳۶۰ میلیون پوند سفارش داده است. اگرچه این قرارداد شامل خرید تانک ها، آموزش، پشتیبانی لجستیک و شبیه سازها است، اما می توان گفت که هر Terrier تقریبا ۶ میلیون پوند قیمت دارد.2-terrier-infographic-001-500px-narenji-ir.jpg
برای مشاهده اندازه اصلی پوستر، روی آن کلیک کنید.

terrier_l1-001-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l2-002-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l3-003-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l4-004-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l5-005-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l6-006-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l7-007-500px-narenji-ir.jpg

terrier_l8-008-500px-narenji-ir.jpg
طبقه بندی: تانک، 
برچسب ها: جدیدترین تانک نظامی، یک مهاجم ۳۲ تنی با کنترل از راه دور، تانک، تانک نظامی، تانک کنترل از راه دور، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com، Royal Engineers، سیستم پاکسازی مین Python، تیربار بلژیکی 7.62 میلیمتری، Terrier، لودر و بولدوزر با برند JCB،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه