تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - احتمال حضور پهباد امریکایی گلوبال هاوک در ژاپن


مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1392
http://jalalfalahi.persiangig.com/18-1-92/04781424300507772155.jpg


مطبوعات ژاپن روز شنبه نوشتند ارتش آمریکا قصد دارد یک هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین را با هدف تقویت نظارت بر تحرکات کره شمالی در یکی از پایگاه‌هایش در ژاپن مستقر کند.

بر این اساس قرار است نمونه‌ای از هواپیمای بدون سرنشین گلوبال هاوک در پایگاه هوایی میساوا در شمال ژاپن مستقر شود.

روزنامه راست‌گرای سانکی شیمبون ژاپن به نقل از منابع دولتی نوشت این نخستین استقرار یک هواپیمای نظارتی از این نوع در ژاپن است.

ارتش آمریکا ابتدا ماه گذشته ژاپن را از طرح‌هایش برای استقرار این هواپیما در فاصله ماه‌های ژوئن و سپتامبر باخبر کرده بود اما اجرای این طرح به علت فعالیت‌های کره شمالی که بیش از پیش در قبال کشورهای همسایه و آمریکا تهدیدآمیز شده است، جلو افتاد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد کره شمالی دومین موشک میان‌برد موسودان را در ساحل شرقی خود منتقل کرده و آن را روی یک پرتاب‌گر متحرک قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، موشک موسودان که نخستین بار در رژه نظامی در اکتبر دو هزار و ده از آن رونمایی شد، از لحاظ نظری سه هزار کیلومتر برد دارد و قابلیت رسیدن به خاک کره جنوبی و ژاپن دارد.

این موشک با بار سبک، حتی می تواند تا چهار هزار کیلومتر برد داشته باشد و جزیره گوام در اقیانوس آرام را که آمریکا پایگاه‌های نظامی مهمی در آنجا دارد، هدف قرار دهد.
تنش‌ها در شبه جزیره کره از ماه دسامبر که پیونگ یانگ موشکی دور برد را آزمایش کرد و ماه فوریه که سومین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد و مجازات‌های بیشتر سازمان ملل را بر ضد این کشور به همراه داشت، تشدید شده است.


به گزارش مشرق

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: احتمال حضور پهباد امریکایی گلوبال هاوک در ژاپن، هواپیما، هواپیمای نظامی، هواپیمای جاسوسی، هواپیمای بدون سرنشین، پهباد، گلوبال هاوک، پهباد گلوبال هاوک، جنگ افزار، امریکا، ژآپن، کره، کره شمالی، کره جنوبی، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com، موشک میان‌برد موسودان، پایگاه هوایی میساوا، تحرکات کره شمالی، هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه