تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - ارتش کره شمالی:تاییدیه نهایی حمله به امریکا را دریافت کرده ایم.


با تشدید بحران بین واشینگتن و پیونگ یانگ

http://jalalfalahi.persiangig.com/18-1-92/15862772358596030750.jpg


ارتش کره شمالی می‎گوید در پاسخ به تهدیدهای واشنگتن و اعزام برنامه‌ریزی شده یک سامانه موشکی پیشرفته بالستیک به جزیره گوام در اقیانوس آرام، تاییدیه نهایی برای حمله هسته‌ای به امریکا را دریافت کرده است.


ستاد کل ارتش خلق کره روز پنج‌شنبه (۱۵ فروردین) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تهدیدهای امریکا «با حملات هسته‌ای شدید متنوع، سبکتر و کوچکتر در هم خواهد شکست.»


در ادامه این بیانیه که خبرگزاری مرکزی کره آن را منتشر کرد آمده است :«عملیات بی امان نیروهای مسلح انقلابی (ما) در این زمینه به صورت نهایی بررسی و تصویب شده است. امریکا بهتر است به این اوضاع سخت بهتر بیندیشد.»

در ادامه این بیانیه آمده است :«با توجه به این اوضاع، ستاد کل ارتش خلق کره که مسئولیت همه عملیات‌ها را به عهده دارد در پی این مساله واکنش‌های نظامی عملی قدرتمندی اجرا خواهد کرد.»

جنگ لفظی بین واشنگتن و پیونگ یانگ پس از استفاده از ۲ بمب افکن رادار گریز بی ۲ و بی ۵۲ با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در رزمایش مشترک امریکا و کره جنوبی شدت یافت.

بر پایه این گزارش، علی رغم هشدارهای پیونگ یانگ، سئول و واشنگتن ۱۱ مارس یک رزمایش مشترک نظامی را در نزدیکی شبه جزیره کره آغاز کردند. در این رزمایش که یک هفته به طول انجامید، ۱۰ هزار سرباز کره‌ای و حدود ۳ هزار نیروی امریکایی شرکت کردند.

در همین حال پنتاگون روز چهارشنبه (۱۴ فروردین) اعلام کرد واشنگتن در هفته‌های آینده یک «سامانه پدافند منطقه‌ای بالستیک ارتفاع بالا» به گوام ارسال خواهد کرد.

امریکا همچنین ۲ فروند ناوشکن ضد موشک خود را به غرب اقیانوس آرام اعزام کرده است تا هر گونه حمله بر ضد خاک خود را رهگیری کند.

جرج لیتل سخنگوی پنتاگون نیز روز سه‌شنبه (۱۳ فروردین) اعلام کرد :«دو ناوشکن امریکایی (مک کین و دیکاتور) برای پاسخگویی به هر گونه تهدید موشکی به متحدان و یا سرزمین ما در سواحل غربی اقیانوس آرام موضع گرفته‌اند.»

کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد که ارتش این کشور باید برای حمله به «تمام پایگاه‌های نظامی امریکا در منطقه آسیا-اقیانوسیه شامل کشور امریکا، هاوایی و گوام» و همچنین کره جنوبی آماده شود.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که کره جنوبی و امریکا در پاسخ به آن‌چه که تحریکات کره شمالی حتی در سطوح پایین خواندند یک پیمان نظامی جدید با یکدیگر امضا کردند.


به گزارش مشرق به نقل از پرس تی ویطبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: ارتش کره شمالی:تاییدیه نهایی حمله به امریکا را دریافت کرده ایم.، کره شمالی، امریکا، ارتش کره شمالی، واشنگتن، کره، تنش کره و امریکا، جنگ رو کره، جنگ افزار، worldarmy، worldarny.mihanblog.com، تهدید موشکی، ناوشکن ضد موشک، سامانه موشکی پیشرفته بالستیک، تهدیدهای واشنگتن،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه