تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - شیپور اماده باش حمله به امریکا و زنگ دفاع در ایالات متحده


http://jalalfalahi.persiangig.com/9-1-92/38336_885.jpg

کره شمالی موشکهایش را برای حمله به آمریکا در حال آماده باش قرار داده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از سی ان ان ، امروز خبرهای جدیدی منتشر شده است مبنی بر اینکه رهبر قدرتمند کره شمالی بر شدت تهدیدهایش برای ورود به جنگ علیه آمریکا افزوده است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی ساعتی پیش اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر این کشور، طرحی را امضاء کرده است که براساس آن موشکهای کره شمالی در حالت آماده باش قرار گرفته اند تا برای شلیک به اهداف آمریکا در حوزه اقیانوس آرام و در خاک آمریکا آماده باشند.

به نوشته ی سی ان ان، هدف قرار دادن خاک آمریکا را باید فراموش کرد زیرا برد موشکهای کره شمالی به خاک آمریکا نمی رسد. اما باید توجه داشت که حدود دهها هزار نیروی نظامی آمریکا در کشورهایی همانند ژاپن، کره جنوبی و گوام مستقر هستند و برد موشکها و توپخانه های کره شمالی به راحتی به این کشورها می رسد. اقدام امروز کره شمالی، جدیدترین اقدامات از این نوع در فضای تحرکات متقابل آمریکا و کره جنوبی از یک سو و کره شمالی از سوی دیگر است.

به نظر می رسد هیچیک از دو طرف نیز حاضر به عقب نشینی نیست. مقامات وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به نیروهای خود دستور عقب نشینی نداده اند.

مقامات پنتاگون چند ساعت پس از به پرواز درآوردن هواپیماهای بمب افکن ب-2 رادار گریز بر فراز کره جنوبی اعلام کردند آمریکا با قاطعیت از خاک خود دفاع خواهد کرد. چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا به صراحت بر این مسئله تاکید کرد و اینکه ائتلاف آمریکا با کره جنوبی تزلزل ناپذیر است. بمب افکنهای ب-2 می توانند بیست تن مواد منفجره معمولی و هسته ای را حمل کنند.

روز سه شنبه دو فروند هواپیمای بمب افکن ب-2 از پایگاهی در میسوری آمریکا به پرواز درآمدند. آنها شش هزار و ششصد مایل را طی کردند و به جزیره ای در کره جنوبی رسیدند و ماموریت خود را انجام دادند. به گفته چاک هیگل، مقامات کره شمالی باید متوجه باشند که اقدامات آنها خطرناک است. البته مقامات آمریکایی اذعان دارند که واشنگتن مطمئن نیست مقامات کره شمالی، اقدامات آمریکا را چگونه تفسیر خواهند کرد. چاک هیگل به روشنی به این مسئله اشاره کرده است.

در این میان باید توجه داشت که کره شمالی اخیرا تصاویر ارعاب آوری درباره نیروهای نظامی و توپخانه های خودش منتشر کرده است. البته باید توجه داشت که کره شمالی به اغراق در توان نظامی اش معروف است.

در یکی از تصاویر منتشر شده ، تجهیزات آبی-خاکی کره شمالی در سواحل این کشور تمرین نظامی انجام می دهند. اما بررسی این تصاویر نشان می دهد که این تصاویر با فتوشاپ درست شده است. البته، نگرانی های جدی و واقعی نیز درباره موشکهای جدید کره شمالی وجود دارد که کره شمالی سال گذشته در رژه نیروهای نظامی خود به نمایش گذاشت.

 به گفته اسکات سیندر، از کارشناسان شورای روابط خارجی آمریکا، برد موشکهای جدید کره شمالی می تواند به آمریکا برسد و این نوع موشکها از موشکهایی که کره شمالی در ماه دسامبر آزمایش کرد متفاوت است و همین مسئله به شدت نگران کننده شده است. البته کره شمالی موشک جدید خودش را هرگز آزمایش نکرده است.

بنابراین، مشخص نیست که کره شمالی در فرایند ساخت موشکها در چه مرحله ای قرار دارد. هیچکس فکر نمی کند موشک جدید کره شمالی آماده شلیک باشد اما به هرحال، تا چند ماه آینده همه نگاهها متوجه این تحرکات کره شمالی خواهد بود. به هرحال، مقامات پنتاگون همه تهدیدهای کره شمالی را بسیار جدی می گیرند.

برخی از تهدیدهای کره شمالی ازقبیل حمله هسته ای به آمریکا، توخالی و اغراق آمیز است اما تهدید حملات کره شمالی به اهداف آمریکا در منطقه بسیار جدی گرفته می شود. مقامات کره جنوبی نیز به شدت نگران هستند.

 این نگرانی بویژه پس از حمله سه سال پیش کره شمالی علیه یک فروند زیردریایی کره جنوبی و حملات به یکی از جزایر مرزی دو کره، شدت بیشتری پیدا کرده است و محاسبات مقامات کره جنوبی تغییر یافته است. شاید زمانی مقامات کره جنوبی حاضر بودند از کنار این اقدامات تحریک آمیز کره شمالی عبور کنند اما حالا دیگر نمی توانند چنین کاری انجام بدهند. باتوجه به وضعی که پیش آمده است یک حمله کوچک در شبه جزیره کره می تواند سبب بروز درگیری بزرگی شود.

چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به اقدام جدید رهبر کره شمالی اعلام کرد، آمریکا آماده است با هر اقدام احتمالی از جانب کره شمالی مقابله کند.

وی تصریح کرد :ما برای مقابله با هرگونه اقدام احتمالی آماده خواهیم بود و باید آماده باشیم.

هیگل گفت :ما صریحا دفاع خواهیم کرد و به تعهد خود با کره جنوبی و دیگر همپیمانانمان در منطقه پایبند هستیم. ما باید آشکارا بگوئیم اقدامات تحریک آمیز کره شمال را جدی می گیریم و به آن پاسخ خواهیم داد.

وزیر دفاع آمریکا خاطر نشان کرد :اقدامات آنها بسیار تحریک آمیز است و لحن متخاصمانه آنها خطر رسیدن به آخرین نقطه را افزایش داده است. این رزمایش با این هدف است که به همپیمانان اطمینان دهیم در زمان نیاز می توانند روی کمک ما حساب کنند.


طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: شیپور اماده باش حمله به امریکا و زنگ دفاع در ایالات متحده، امریکا، کره شمالی، اماده باش کره شمالی، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com، هواپیماهای بمب افکن ب-2، وزارت دفاع آمریکا، کیم جونگ اون،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه