مرتبه
تاریخ : یکشنبه 13 اسفند 1391
http://jalalfalahi.persiangig.com/4Two_airmen_inspect_an_electronic_countermeasures_pod.jpg

. فرماندهی نیروی هوایی - نظامی روسیه از سرگی شایگو، وزیر دفاع روسیه خواست طراحی جدیدترین هواپیمای جنگی الکترونیکی و شناسایی آ-90احیا شود. به گفته متخصصان هوایی، اجرای این طرح که یکسال پیش متوقف شد مدرنیزه شده و نقص های کشف شده برطرف شده اند.

تجربه درگیری های نظامی معاصر گواه افزایش نقش مبارزه رادیو الکترونی است. هدف چنین مبارزه ای را ایجاد اختلال در فرمان ها و اداره نیروهای دشمن تشکیل می دهد. از تجربیات تاریخی مشخص است که برای نخستین بار نیروی دریایی روسیه از روش مشابهی در صد سال پیش بهره گرفت. به عنوان مثال، در جریان جنگ روسیه – ژاپن، ایستگاه رادیویی کشتی جنگی روسی « پابدا» پارازیت هایی عمداً ایجاد کرد که ارسال تلگرام های کشتی های ژاپنی را مشکل ساخت. هواپیماهای مجهز به مجموعه تجهیزات مربوطه از زمان جنگ جهانی دوم در ارتش مورد استفاده قرار می گیرند.

وسایل مبارزه رادیو الکترونی شایسته حمایت جدی است. آلکساندر کونووالوف رئیس انستیتوی ارزیابی های استراتژیکی در اینباره گفت: در عملیات معاصر جنگی کسی برنده می شود که اطلاعات در اختیار دارد و کسی که قادر باشد میدان اطلاعاتی دشمن را از بین ببرد. اگر به عملیات جنگی آمریکایی ها برای تصرف بغداد نظری بیاندازیم، آمریکایی ها در سال 2003 میلادی تقریباً بدون تلفات نظامی به هدف خود رسیدند. موفقیت آنها به دلیل استفاده از انواع سیستم های الکترونی ممکن شد. بدین ترتیب، اصولاً نباید در خرج پول برای ایجاد وسایل ارتباطاتی و مبارزه رادیو الکترونی در شرایط معاصر صرفه جویی کرد.

مجموعه اصلی روسی آ-90 « شاهین» ، یک سیستم شناسایی رادیو الکترونی و رفع باصطلاح « ناراحتی» است که توسط کمپانی « سازوزدیه» ساخته شده است. این یک پروژه بسیار آینده دار است


طبقه بندی: هواپیماهای متفرقه ارتشی، 
برچسب ها: هواپیمای جنگی الکترونیکی و شناسایی، هواپیمای جنگی، هواپیمای الکترونیکی، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com، آ-90، هواپیمای جنگی الکترونیکی و شناسایی آ-90، فرماندهی نیروی،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه