تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - هویتزر خودكششی رعد 2


مرتبه
تاریخ : دوشنبه 18 دی 1391


هویتزر خودكششی رعد 2 یك توپ زرهی متحرك با آتش سنگین توپخانه ایست .

این جنگ افزار شبیه به تانك زنجیر دار بوده و برای پشتیبانی سنگین توپخانه ای از سطوح مختلف مناطق تحت جریان جنگ استفاده می شود.

اساسا هویتزر به توپخانه هایی گفته می شود که می توانند لوله خود را بیش از 45 درجه از سطح افقی بلند کنند و از طول موانعی مرتفع نیز همانند خمپاره انداز شلیک کنند ، در حقیقت تفاوت هویتزر ها با تانک در همین امر است.

رعد۲ طوری طراحی شده است كه به راحتی 5 خدمه شامل ،فرمانده , توپچی , راننده , و دو بارگذار مهمات در آن جای می گیرند. موتور رعد در قسمت جلوی آن تعبیه شده است .

همچنین بدنه و برجك این توپ متحرك از نوعی آلیاژفولادی به هم پیوسته اما چند لایه ای تشكیل شده است ، كه امكان نفوذ انواع راكت را در بدنه خود كاهش داده است .

از امكانات هویتزر رعد می توان به تلسکوپ آتش مستقیم ، سیستم دید در شب ، سیستم محافظت nbc اتوماتیك ، تجهیزات رادیویی ارتباط رقمی ، جی پی اس ( موقعیت یاب جغرافیایی )، سیستم دیجیتالی نشانگر وضعیت هوا و... اشاره كرد خصوصیات بارز توپ رعد شلیك ۵ گلوله در طی یك دقیقه می باشد ، همچنین قدرت بالای موتور و به تبع آن سرعت مناسب باتوجه به وزن آن وضعیت خوبی رادر رعد۲ به وجود آورده است .تمامی مراحل ساخت هویتزر خودكششی رعد در مجتمع صنا یع دفاع وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام شده است .

این جنگ افزار سلاحی سنگین اما متحرك بوده و پس از اجرای آتش می تواند نقطه شلیك را ترك كرده و بر خلاف توپخانه های ثابت از انهدام و رهگیری توسط دشمن جلوگیری نماید. رعد نوعی دیگر از تسلیحات استفاده شونده در جنگهای نامتقارن با توجه به دكترین دفاعی نیروهای مسلح می باشد .

این نوع توپ متحرك به صورت انبوه در اختیار یگانهای توپخانه ای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.و در رزمایش های اخیر ارتش از جمله ضربت ذولفقار كارایی خود را اثبات نموده است .

مشخصات فنی :

نام : رعد۲ / Raad 2

نوع : توپخانه زرهی متحرك با آتش سنگین

نوع موتور : هوا خنک ۸ سیلندر

وزن : 27/5 تن

عرض :۹۰/۲ م

طول : ۷ متر

ضخامت زره : ۱۹ سانتی متر

تعداد گلوله قابل حمل : ۴۰ گلوله

قدرت نواخت تیر : ۶ گلوله در دقیقه

برد تیر : 30 كیلومتر موثر

سازنده : صنایع دفاعی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

ارگان به كار گیرنده : یگان زرهی- توپخانه ای ارتش جمهوری اسلامی ایران


طبقه بندی: توپ خانه های متحرک، 
برچسب ها: هویتزر خودكششی رعد 2، هوتزر، هویتزر خدکششی، رعد2، رعد، توپ خانه، توپ خانه متحرک، جنگ افزار، worldarmy، worldarmy.mihanblog.com، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تلسکوپ آتش مستقیم، سیستم دید در شب، سیستم محافظت nbc اتوماتیك، تجهیزات رادیویی ارتباط رقمی، جی پی اس ( موقعیت یاب جغرافیایی )، سیستم دیجیتالی نشانگر وضعیت هوا، توپ زرهی متحرك،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه