تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - آمریکا باید تا سال 2015 سامانه دفاع موشکی در سواحل شرقی خود مستقر کند


کنگره آمریکا مدعی شد: به‌رغم پیش‌بینی سازمان‌های اطلاعاتی این کشور، ایران تا سال ۲۰۱۵ به موشک بالستیک قاره‌پیما دست پیدا نخواهد کرد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از کنگره آمریکا مدعی شد تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند ایران تا سال 2015 به موشک‌های بالستیک قاره‌پیما دست پیدا نخواهد کرد.


رویترز مدعی شد: سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مدت‌ها بر این باور بودند که ایران تا پایان سال 2015 قادر به آزمایش موشک‌ بالستیک قاره‌پیما خواهد بود.

بنا به گزارش 66 صفحه‌ای مرکز پژوهش‌های کنگره ‌آمریکا، هنوز مشخص نیست که آیا ایران خواهد توانست تا پایان سال 2015  قابلیت ساخت موشک‌های بالستیک قاره‌پیما راخواهد داشت یا خیر.

تحقیقی که توسط استیون هلیدرس، متخصص امور موشکی انجام شده است گزارشی طبقه‌بندی شده نبوده و به فعالیت‌های برنامه هسته‌ای ایران نیز نپرداخته است؛ ، اما مساله قابل تامل این است که آمریکا به فعالیت‌های موشکی ایران بسیار حساس شده و آن را تهدیدی بزرگ برای خود می‌داند

تام کولینا، مدیر تیم تحقیقاتی سازمان کنترل تسلیحات می‌گوید؛ این گزارش نشان می‌دهد که آمریکا باید حساب‌شده تر نسبت به تهدیدهای موشک‌های دور برد ایران نگاه کند.

کولینا اذعان می‌کند که به جای استقرار سامانه دفاعی موشکی در اروپا، باید تا سال 2015 تجهیزات دفاع موشکی خود در سواحل شرقی آمریکا مستقر کند.

رویترز در پایان گزارش خود به قدرت ایران برای ساخت موشک‌های قاره‌پیما اشاره کرده و اذعان می‌کند که تلاش‌های ایران در ساخت موشک‌های بالستیک میلیاردها دلار برای بودجه نظامی آمریکا هزینه داشته است.

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: آمریکا باید تا سال 2015 سامانه دفاع موشکی در سواحل شرقی خود مستقر کند، امریکا، سامانه دفاع موشکی، دفاع موشکی، سواحل امریکا، سواحل شرقی امریکا، جنگ افزار، ایران، توان موشکی ایران، ترس از ایران، جنگ افزارها، worldarmy،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه