مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 آبان 1391
09.11.2008 подлодка подводная лодка

اطلاعات زیادی درباره حضور گروهان نیروهای ویژه زیر آب در دست نیست. چهره این مبارزان تقریبا همیشه با ماسک های سیاه که فقط چشم هایشان از آن بیرون می ماند، پوشانده شده است. غواصان نظامی لباس مخصوصی برای رفتن به زیر آب دارند.

این گروهان، از افراد برجسته نیروهای دریایی روسیه هستند و در مقابل حملات زیر آب، از خاک کشور محافظت می کنند. گروهان غواصان ویژه بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم تشکیل شد. امروز، غواصان نظامی برای حفاظت از مرزهای روسیه خدمت کرده و امنیت مقامات کشور را تامین می کنند. رییس ستاد نیروهای دریایی روسیه در منطقه اقیانوس آرام با اشاره به این موضوع می گوید: «روی زمین مرزبانان خدمت می کنند و در هوا خلبانان. در زیر آب ما هیچ گروهان ویژه ای برای مرزبانی نداریم. گروهان ما برنامه های مشخصی را به اجرا می گذارند. اگر تهدیدی وجود داشته باشد یا احتمال وقوع حادثه ای را بدهیم، گروهان ما بلافاصله وارد عمل می شود»

این گروهان برای اینکه همیشه آمادگی خود را در مقابل هر تهاجم حفظ کنند، دایما در حال تمرین هستند. مانورهای اخیر نیروهای دریایی روسیه در اقیانوس آرام، از همین دست تمرین ها بوده است.

قایق های تندرو در اختیار گروهان ویژه زیردریایی است. موتور این قایق ها با قدرت 150 اسب بخار کار می کند. و با کمک کاترهای نظامی، غواصان می توانند در پایگاه نیروهای دریایی اقیانوس آرام به مقابله با تهاجم در عرصه آبی بپردازند.

به عنوان مثال، اگر یکی از کشتی های زیردریایی متوجه وجود حباب در آب شود، این گروهان بلافاصله راهی خواهند شد و خود را به منطقه می رسانند. دستگاه اکسیژن همراه آنها در صورت لزوم می تواند با سیکل بسته کار کند و حباب از خود خارج نکند. گاز دی اکسید کربن خارج شده از تنفس، توسط دستگاه مجددا به اکسیژن برای تنفس غواص می شود. کماندوهای زیر آب از نظر تجهیزات در سطح بهترین نمونه های جهانی هستند. ابزار و تجهیزات و شیوه های حمله دشمنان روسیه، با دقت مورد بررسی قرار می گیرد. الکسی یکی از غواصان کماندو می گوید: «ما باید بدانیم که دشمن چه تجهیزاتی دارد و باید بتوانیم یک گام جلوتر باشیم تا مغلوب نشویم.»

گروه دشمن ابتدا تشخیص داده می شود. سپس نیروهای ویژه غواصان به مقابله با مهاجمین می پردازند. سلاح های مخصوص اتومات با برد طولانی، قادر به شلیک هستند. برد شلیک این سلاح ها به بیش از 30 متر نیز می رسد. این گلوله ها می توانند از لباس های مخصوص غواصی و ماسک محافظ نیز عبور کنند.

هر یک از غواصان، یک سرباز عمومی است. او می تواند هم در خشکی و هم در زیر آب در عملیات حضور پیدا کند. این نیروها از مهارت های پیشگامی برخوردارند. گاهی اوقات مجبور می شویم که مین های زیرآب را خنثی کنیم. نیکلای دیگر غواص کماندو می گوید: «راه های مبارزه با مهاجمین بسیار زیاد است. این فقط عملیات زیر آب نیست. همه چیز از جمع آوری اطلاعات آغاز می شود. اطلاعات در مورد آنچه که در سطح آب رخ می دهد و به سمت مرزهای کشور در جریان است. تمام این مجموعه اطلاعات کمک می کند که مهاجمین زیر آب یا حتی تروریست ها را منهدم کنیم. »

بدون غواصان کماندو امکان انجام هیچ یک از برنامه های خاص که نیاز به انجام اقدامات امنیتی دارند، امکان پذیر نیست. در زمان برگزاری نشست همکاری های اقتصادی آتلانتیک که چندی پیش در ولادیواستوک برگزار شد، بسیاری از این غواصان به طور شبانه روزی کار می کردند. غواصان هر روز در داخل آب های خلیج مشغول کنکاش و نگهبانی بودند. آنها برای وقوع هر خطری آماده بودند، اما خوشبختانه، تهدید جدی رخ نداد.

هر زمان که لازم باشد، گروهان غواصان کماندو آماده همراهی هر نوع کشتی نظامی و گارد ریاست جمهوری هستند. تفاوت فقط در یک چیز است، کسی متوجه حضور این گروهان نمی شود. کار غواصان در خلیج آدن در حاشیه جزایر سومالی، این مساله را اثبات کرد. نیروهای ویژه دریایی از تاکتیکی برخوردار هستند که معمولا دزدان دریایی به کار می گیرند، آنها یاد گرفته اند که با هر مهاجم و شخص بدطینت به طور موثر مبارزه کنند.
طبقه بندی: یگان های جنگی، 
برچسب ها: نیروهای ویژه زیردریایی، ویژه، نیروی دریایی، نیروی ویژه، زیر دریایی، جنگ افزار، worldarmy،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه