http://www.up.persianv.com/images/l25gxd0ccoo05bjdmy.jpg


گردان 707 ماموریت ویژه معروف به ببر سفید گلچینی از بهترین های یگان نیروهای ویژه ی فرماندهی جنگهای ویژه ارتش کره جنوبی یا (Republic of Korea Army Special Warfare Command ) می باشد. این واحد تنها واحد واکنش سریع ضد تروریستی کره جنوبی است که نیروهای آن انجام ماموریت های شهری ضد تروریستی را به عهده دارند.

ارتش کره جنوبی این یگان را برای شرایط اضطراری تشکیل داده تا در مواقع لزوم از سرعت عمل بالای آن ها بهره ببرد.همچین تعداد کمی از اعضای این گروه متشکل از زنان می باشد.این واحد تنها زمانی از زنان استفاده می کند که در آن میادین حضور یک زن به عنوان یک تهدید برای تروریستها دیده نمی شود.

http://www.up.persianv.com/images/h0foj6mgy0equmkm0rbr.jpg

تاریخچه تشکیل این گردان

این واحد پس از در گیری های مونیخ در سال 1972 ( بازی های المپیک سال 1972 در مونیخ برگزار می شد که در آن تعدادی از ورزشکاران رژیم صهیونیستی توسط مبارزان فلسطینی به عنوان گروگان گرفته شده بودند) تشکیل شد.چرا که قرار بود در سال 1988 بازی های المپیک در کره جنوبی برگزار شود و دولت کره جنوبی احساس می کرد که باید یک نیروی واکنش سریع ضد تروریستی داشته باشد.بنابر این در سال 1981 اقدام به تاسیس این گردان نمودند.

این نیرو در حال حاضر تنها لایه ضد تروریسم در واحد عملیات های ویژه نیروهای مسلح کره جنوبی می باشند که شباهت بسیاری به همتایان آمریکایی خود یعنی نیروهای دلتا (Delta Force ) و (SEAL Team Six ) دارند.


نحوه عضویت در این واحد


انتخاب اعضا در این گروه معمولا شامل سربازان و نیروهای شاخه های مختلف نیروهای مسلح کره جنوبی می باشد که برای عضویت در این واحد درخواست کرده و برای تبدیل شدن به یک نیروی ویژه زبده نهایت تلاش خود را بکنند. آن ها باید همانند همتایان خود و سربازان دیگری که تقاضای عضویت در این واحد را دارند تلاش کرده تا توسط مافوق خود انتخاب شوند.البته عضویت در این گروه کار آسانی نیست و کسانی که در خواست عضویت در این واحد را دارند باید از قدرت جسمی و روحی بالایی برای تحمل آموزشهای طاقت فرسا برخوردار باشند.


آموزش


این واحد نیز همانند دیگر واحدهای ویژه دنیا از آموزش های بسیار سختی برخوردار می باشد.غواصی و چتر بازی پیشرفته از آموزشهای مهم این گروه به شمار می روند.

گفته می شود که اعضای این واحد به طور مکرر و روزانه ورزشهای سوئدی(ورزشهایی که از هیچ وسیله ای در آن استفاده نمیشود) را در برف و در دماهای زیر صفر درجه انجام میدهند.حتی شنا در دریاچه های منجمد شده بدون هیچ لباسی از برنامه های ورزشی این نیرو می باشد که به طور مکرر تکرار می شود.

http://www.up.persianv.com/images/nrk982a4aez6g35xhukj.jpg

گردان707 با نیروهای ویژه کشورهای خارجی مختلفی مانند دلتا فورس آمریکا ، FBI HRT (تیم نجات گروگان FBI) ، نیروی SAS بریتانیا ، گروه آلفای روسیه ، GIGN فرانسه ،JTF2 کانادا ، SDU هنگ کونگ و تیم تاکتیک ویژه و نجات سنگاپور( موسوم به TEAM STAR) به آموزشهای مشترک می پردازد.هدف از این کار بالا بردن سطح آموزش و تجربه و افزایش روابط و مبادله با نیروهای ویژه کشورهای مختلف است.

http://www.up.persianv.com/images/d4n7xl113k3pccvimv.jpg

نیروهای ویژه کره جنوبی در بازی های رایانه ای مثل Ghost Recon ، Mercenaries ، Counter-Strike Online و ... بسیار مشهور و برجسته شدند.

http://www.up.persianv.com/images/989hhrtxpkx05fag7rk.jpg

تسلیحات

تسلیحات این واحد عبارتند از :


H&K MP5
http://www.up.persianv.com/images/l6kg7o6csdbbb72oqn1i.jpgBenelli M4
http://www.up.persianv.com/images/70mus6r77i5tl1y9zvay.jpgDaewoo K-1A
http://www.up.persianv.com/images/ufgg51y7r396mnwhkyw.jpgDaewoo K-2
http://www.up.persianv.com/images/57dng32h111f634ngyzs.jpgDaewoo K-3
http://www.up.persianv.com/images/rezppj9l8divmvai0mak.jpgDaewoo K-7
http://www.up.persianv.com/images/08sia9rbvjp4u5buqwr0.jpgAccuracy International AWM
http://www.up.persianv.com/images/sanp5d6vug3vve3ujc4g.jpgAccuracy International AW50F
http://www.up.persianv.com/images/woxj4ejy28e6rdbdea6a.jpgSteyr SSG 69
http://www.up.persianv.com/images/aljsa5peo68hsqyk9dps.jpgH&K USP9
http://www.up.persianv.com/images/cqp3332b74tk4w3whu4t.jpg


H&K MSG-90
http://www.up.persianv.com/images/rkojgccvh8xkbbcfi6.jpg


گردان 707 ماموریت ویژه

شروع فعالیت :در سال 1981 تاسیس گردید و همچنان نیز فعالیت آن ادامه دارد.

کشور: کره جنوبی

شاخه : ارتش جمهوری کره.زیرمجموعه ای از نیروهای ویژه

وظیفه: اجرای قانون و مقابله با حملات تروریستی ، جنگهای نامتعارف ، اقدام مستقیم و حمله .

پایگاه : سئونگنام، کره جنوبی


منبع : ویکی پدیا , ارتشی


طبقه بندی: یگان های جنگی، 
برچسب ها: گردان 707 ماموریت های ویژه کره جنوبی (گردان ببر سفید)، 707 Special Mission Battalion، South Korea، Korea707 Special Mission Battalion، South Korea (White Tiger Battalion)، South Korea's 707 battalion (battalion White Tiger)، Battalion 707 in South Korea، یگان نیروهای ویژه ی فرماندهی جنگهای ویژه ارتش کره جنوبی، نیروهای ویژه ی فرماندهی جنگهای ویژه ارتش کره جنوبی، Republic of Korea Army Special Warfare Command، اشنایی با گردان 707 ماموریت های ویژه کره جنوبی (گردان ببر سفید)، اشنایی با گردان 707 ماموریت های ویژه کره جنوبی، گردان 707 ماموریت های ویژه کره جنوبیبلك ارمی، گردان 707 یگان های ویژه ویژه کره جنوبی (گردان ببر سفید)، گردان ببر سفید، گردان 707 یگان های ویژه ویژه کره جنوبی، بزرگترین مرجع جنگ افزار، جنگ افزار،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه