تبلیغات
مرجع معرفی جنگ افزار و تجهیزات نظامی - ناتو برای جنگ سایبری با روسیه آماده می‌شود


ناتو برای جنگ سایبری با روسیه آماده می‌شود

اتحادیه اتلانتیک شمال قصد دارد تعلیمات بزرگ ابعاد سایبری انجام داده و مطابق سناریوی تهیه شده طرف تجاورزگر یک کشور آفریقایی خواهد بود لیکن نمایندگان آن پیمان در صحبت‌های خصوصی اعتراف می‌کنند که در‌ واقع نیروهای مسلح ناتو برای دفع حمله فرضی هکر های روسی،چینی یا ایرانی آماده می‌شوند.

روزنامه روسی «کامرسانت» که اینرا نوشته اشاره کرد،چندی پیش وزارت دفاع روسیه مناقصه ای برای انجام تحقیقات در رشته امنیت اطلاع رسانی اعلام کرد :نظامیان روسیه جویای طرق و وسایل دور زدن از سیستم‌های ضد ویروس و وسایل حفاظت شبکه‌ها و سیستم‌های عملیاتی هستند. از شهروندان روسی دارای لیاقت و انگیزه جهت حل مسایل علمی – فنی مقیاسی برای رفع منافع کشور خود دعوت شد در این مناقصه شرکت کنند.تا حالا بسیاری محققان جدی بودن نیات خود را تأیید کردند .«آلکساندر ولاسف» رئیس پیشرفت سوداگری شرکت «گروتک» نیز در میان آن‌ها بود.

"سلاح سایبری با آهنگی سریع پیشرفت می کند.این موضوع در مرکز توجه ارگان های دولتی قرار دارد ،همه می‌دانند که کندی مانند مرگ است. اگر اقداماتی جهت حمایت از واحد های حساس اتخاذ نشود امکان دارد فردا در عصر حجر از خواب بیدار می‌شویم – بدون برق،تلفن موبایل و با خاموشی همه سیستم‌های اداری و غیره".

روسیه به چنین سیر حوادث آماده است، کیفیت آموزش فنی در کشور ما مثل سابق بالا بوده و موفقیت‌های روسیه در ریاضیات چشم گیر بوده و به این سبب مخالف قوی سابیری است.

«آلکساندر پیسمسکی» کارشناس مستقل امنیت اطلاع رسانی که اینرا گفته افزود:

" به نظرم پنداشتن روسیه به عنوان طرف ضعیف از سوی ناتو نابخردانه می بود. روسیه همواره از داشتن افرادی با هوش شهرت داشت و پیشرفت فناوری های مدرن آی.تی. در بخش دولتی و خصوصی روسیه خوب است و به این خاطر ریسک ناتو در درگیری با روسیه بالا خواهد بود. روسیه مسلماً طرح های دفع حملات سایبری دارد ،اما در هر صورت باید توان دفاعی کشور ما در فضای سایبری را بالا برد".

جنگ سایبری همراه با حملات روانی هم هست.چندی پیش آمریکا قربانی چنین حمله ای شده بود: در سایت «ویکی لیکس» تعداد زیاد مطالب محرمانه منتشر شد. کارشناسان به عنوان مثال به «بهار عربی» اشاره کرده و آنرا نوع جنگ سایبری می نامند. این «بهار» یک سلسله انقلاب‌ها در منطقه وسیع خاور نزدیک است که آغازگر اختلافات خونین مدنی در آن سامان شد. «آلکساندر ولاسف» در این باره چنین گفت:

"این کاربرد سلاح سایبری نبود.این اجرای عملیات روانی- سازمانی مقیاسی به خوبی تدارک دیده شده بود و الهام دهندگان و سازمان دهندگان «بهار عربی» این کار را خوب کردند. اصلا سلاح سایبری به معنای وسیع کلمه ،حملات خبری را نیز شامل می‌شود که با جنگ عقیدتی دوران شوروی مربوط است. ما از آن دوران در لیست دشمنان اساسی ناتو قرار گرفته و تا بحال هم ماندیم فرق نمی‌کند دشمن سابیری یا معمولی محسوب می شویم".

فکر می‌کنیم اشتباه اساسی سردم داران ناتو همین است.عقل سلیم می‌رساند که آمریکا نباید از شرکای اساسی در گفت و گوی بین‌المللی بیم و هراس داشته باشند. اما طرز تفکر بلوکی و منطق بلندپروازی در مقابل ملاحظات دیگر برتر می‌شوند و آمریکا با شبح به مبارزه و رزمایش دست زده و خطر های واقعی نظامی – اقتصادی پیش روی خود را نمی‌بیند.
طبقه بندی: ماهواره وجنگ الکترونیک، 
برچسب ها: ناتو برای جنگ سایبری با روسیه آماده می‌شود، ناتو، روسیه، سایبر، سایبری، جنگ سایبری، جنگ افزار، worldarmy،
ارسال توسط عرفان غلامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی1
به نظرشما وضعیت سوریه چه خواهد شد؟نظر سنجی2
خبرنامه